Zawodnicy KB Polish Sailing Team znów na podium

150x110

Podczas rozegranych w dniach 22-25 września żeglarskich Mistrzostwach Polski w klasach olimpijskich zawodnicy KB Polish Sailing Team zdobyli aż 13 medali, w tym 4 złote krążki, które wywalczyli: Zofia Noceti-Klepacka, Piotr Myszka, Katarzyna Deberny i Piotr Kula.

Organizatorem regat był Klub Sportowy AZS AWFiS w Gdańsku przy współpracy Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich. W regatach wzięło udział 115 zawodniczek i zawodników w siedmiu klasach regatowych.

W niedzielę rozegrano wyścigi finałowe, w których ścigało się 10 najlepszych zawodników z każdej klasy. Faworyci nie zawiedli. Dominowali przez cały czas regat, każdy w swojej klasie regatowej.

Największą batalię o medale stoczyli zawodnicy klasy Laser Standard. Do ostatniego wyścigu trudno było przewidzieć medalistów. Złoty medal wywalczył ostatecznie Karol Porożyński, a srebro przypadło Patrykowi Piaseckiemu. Trzecie miejsce zajął Kacper Ziemiński.

W klasie RS:X kobiet bezkonkurencyjna była mistrzyni Europy Zofia Noteci-Klepacka, wygrywając aż osiem wyścigów, druga była Agata Brygoła, a trzecie miejsce zajęła Maja Dziarnowska.
W klasie RS:X mężczyzn tym razem bezkonkurencyjny był mistrz Świata i Europy, Piotr Myszka, który zdeklasował rywali wygrywając wszystkie 9 wyścigów eliminacyjnych. Złoty medal wywalczył z przewagą 12 pkt nad drugim zawodnikiem Przemkiem Miarczyńskim (srebro). Brąz zdobył Michał Majewski.

W klasie Finn, pod nieobecność Rafała Szukiela, bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kula. Wygrał wszystkie wyścigi, zdobywając w ten sposób złoty medal mistrzostw w klasie Finn. Srebro wywalczył Jakub Dumara, a brąz Miłosz Wojewski.

W klasie Laser Radial kobiet swoją klasę pokazała Kasia Deberny, która w ubiegłym roku została szczęśliwą mamą i od marca tego roku wznowiła treningi. Nie dała żadnych szans swoim rywalkom. Wygrała wszystkie wyścigi, tym samym zdobywając złoty medal. Srebrny medal wywalczyła Anna Weinzieher, a brąz Natalia Szymczyk.

Regaty rozegrane zostały przy bardzo dobrych warunkach pogodowych, wiatr wiał z siłą około 4B. Przez całe 4 dni regat walczącym zawodnikom przyświecało słońce a temperatura  powietrza nie spadała poniżej 17 stopni.

Teraz przed medalistami przygotowania do grudniowych mistrzostw świata ISAF w Australii. Polscy żeglarze walczyć będą o nominacje olimpijską dla kraju do IO w Londynie, a także o medale MŚ.